TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
229 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: HÜSEYİN KOCA
  • ADRES: B.O.S.B Mermerciler San.Sitesi 13.Cad. No:4 Beylikdüzü / İSTANBUL
  • TELEFON: 0 212 852 81 71
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 00:09 - 18:00
SERVİS SAATLERİ 00:00 - 24:00
SERVİS YERLERİ İSTANBUL

FİRMA HAKKINDA

Birmak Asansör olarak uzman kadromuz ve 10 yıllık tecrübemizle siz yöneticilerin çözüm ortağı olarak hizmetinizdeyiz. Asansörleriniz ile ilgili olarak bakım ve revizyon konularında ihtiyacınız olduğunda ücretsiz keşif ve fiyatlandırma için size bir telefon kadar yakınız. Beylikdüzü ve esenyurt bölgesi için yaptığımız bakım fiyatı kampanyamızdan yararlanmak için firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Binanızda bulunan asansörlerin aylık düzenli olarak bakımlarının ve yıllık kontrollerinin yapılması gerekmetedir.Bu konuda yönetmeliklerde yöneticiler sorumlu kişi olarak tanımlanmaktadır.Asansörün bulunduğu mahallin yöneticisi veya bina sorumlusu asansör bakım ve işletme yönetmeliği‘nde aşağıdaki şekilde tanımlanmıştır.

“Madde 9 – (1): Bina sorumlusu ; asansörün bu yönetmelik kurallarına uygun olarak güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla ayda en az bir defa düzenli olarak bakımını yaptırmaktan, kullanıcıların can ve mal güvenliğinin tam olarak sağlanması amacı ile gerek kullanım hatalarından, gerekse harici müdahalelerden meydana gelebilecek tehlikelerin önlenmesi için yıllık kontrolünü yılda en az bir kere yaptırmaktan sorumludur.”

Bina/Site yönetiminin sorumlulukları;

1- Yılda bir defa, ilgili belediyenin yetki verdiği a tipi muayene kuruluşlarına, yıllık periyodik kontrolünü yaptırmalıdır. (5 kasım 2011 tarih, 29106 sayılı r.g. asansör bakım ve işletme yön. madde-6)

2- Bina-site yönetimi, yasal mevzuata uygun (Hizmet yeterlilik belgesine sahip) bir bakım firması ile çalışarak, en az ayda 1 defa düzenli olarak bakım yaptırmalı ve asansörün güvenli olarak çalışmasını sağlamalıdır. (5 Kasım 2011 tarih, 28106 sayılı r.g. asansör bakım ve işletme yön. madde-5)

3- Asansör ve asansör bakımları ile ilgili herhangi bir yasal düzenleme değiştiğinde veya yeni düzenleme getirildiğinde, yeni düzenlemelere uymak zorundadır.

4- Bakım firması tarafından yapılan bir risk değerlendirmesi varsa, bina-site yönetimi bu risk değerlendirmesini mutlaka dikkate almalıdır.

5- İnsan asansörleri için, aşağıdaki denet ve incelemeleri yapılmalıdır:

-Seyir konforu, durak kapıları, kat seviye ayarları, uyarı ve ikaz levhaları, durak ve kabin içi hareket düğmeleri, asansör kabini aydınlatması, güvenlik işaretleri,

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
× WhatsApp Hemen Destek