TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
408 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Said Topaloglu
  • ADRES: Fatih Mah. Yakacık Cd. Kerim Sk. No: 8/1 Sancaktepe/Istanbul
  • TELEFON: 0216 565 69 00
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 00:09 - 18:00
SERVİS SAATLERİ 00:00 - 24:00
SERVİS YERLERİ İSTANBUL

FİRMA HAKKINDA

Asansörler ne kadar iyi olursa olsun, bakımları zamanında ve iyi yapılmadığı zaman yeteri kadar güvenli, verimli ve sürekli sağlıklı bir işleyişe sahip olamaz. Asansör bakımı yasal bir zorunluluk olmakla birlikte can güvenliği, zaman, konfor ve asansörün kullanım ömrü konusunda mecburiyet ve önem arzeder.

Asansörlerin periyodik bakımını yaptırmak; sürekli olarak güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar, arıza yapma oranı düşer, doğal kullanımdan dolayı arızalanabilecek malzemelerin önceden tespiti yapılarak kazalar önlenir, asansör makinesi, kumanda paneli gibi pahalı asansör komponentlerinin düzenli kontrolü sayesinde bu cihazların ömrü uzar ve daha düşük maliyetlere arızalanmadan uzun süre çalışabilir. Bütün bunların yanında asansör bakımı yaptırmak yasal bir zorunluluktur. Bina yöneticileri asansör bakımlarını asansör yönetmeliğinde belirtilen yetki belgelerine sahip asansör firmalarına yaptımalıdırlar. Aksi halde asansörde vuku bulacak tüm durumlardan bina yöneticileri sorumludurlar.

Bir asansör ne kadar iyi olursa olsun, düzenli olarak bakım yapılmadığı sürece güvenli, verimli ve sürekli bir işleyişe sahip olamaz. Asansör bakımı; çalışan mekanik, elektrik ve elektronik aksamların sağlıklı çalışmasını sağlamasının yanı sıra konusunda yetkin ve gerekli yasal yetki belgelerine sahip firmalar tarafından yapılması gereken yasal bir zorunluluktur. Asansörlerin düzenli bakımlarının yapılmasının faydaları kısaca şöyle özetlenebilir;

– Asansörlerin devamlı ve güvenli bir şekilde çalışması sağlanmış olur.

– Arıza yapma oranını düşürür.

– Tabii kullanımdan dolayı arızalanabilecek malzemelerin önceden tespit edilmesini sağlayarak kaza oluşma durumunun önlenmesi sağlanmış olur.

– Asansör makinesi, kumanda panosu v.b. pahalı asansör komponentlerinin düzenli kontrolü sayesinde bu malzemelerin kullanım ömrü uzar ve oluşabilecek yüksek maliyetli arızaların önlenmesi sağlanmış olur.

– Kullanma ömrünün uzamasını sağlar.

– Daha konforlu ve verimli çalışma sağlanmış olur.

– İlgili bina yöneticisi, asansörle ilgili tüm yasal sorumluluğu, bakım yapan asansör firmasına vermiş olur.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.